Nazálny antigénový rýchlotest (20 ks/bal.)

Kód: 243104-20
Novinka
ZadarmoZadarmo €220 –45 %
antigenovy test z nosa
€220 –45 % €120 / balenie €109,09 bez DPH
Skladom (> 5 balenie)
Môžeme doručiť do:
26.4.2021

DEDICIO ® COVID Ag PLUS je nový bezbolestný antigénový test  realizovaný len jednoduchým sterom z prednej časti nosa ! Tampón sa vloží len 2,5 cm do nosnej dierky !

Detailné informácie

Podrobný popis

DEDICIO ® COVID Ag PLUS  je najnovšou generáciou antigénových testov na diagnostiku SARS nCoV-2 (COVID-19). Test je realizovaný len z prednej časti nosa (nazálny výter). Odber sa realizuje z prednej časti nosa špeciálnym tampónom. Tento nový vysokocitlivý test vyrobený v Nemecku umožňuje pre zistenie ochorenia vykonať len bezbolestný a neinvazívny odber z prednej časti nosa (nosné antrum). Tampón sa vkladá len  2 až 2,5 cm do nosnej dierky a jemne 5x pootočí v každej nosnej dierke. Jedinou podmienkou je, aby sa osoba pred odberom vysmrkala, aby sa zabezpečilo dostatočné "zvlhčenie" nosnej sliznice. Podrobnosti odberu si môžete prezrieť na obrázkoch a videu nižšie.Tento test používajú všetky štátne školy v Berlíne  pre ich vysokú citlivosť a presnosť výsledkov. Test vďaka použitiu vysokocitlivých protilátok naviazaných na membráne testu dosahuje senzitivitu: 97% a Špecificitu 99%  ! Test je vyrobený a certifikovaný v Nemecku. Test je zaregistrovaný na  Nemeckom Federálnom inštitúte pre farmaceutické a lekárske výrobky a vyhovuje tak najprísnejším nemeckým štandardom pre použitie v zdravotníctve alebo pre testovanie na školách a výrobných závodoch.

Ku každej objednávke prikladáme CE Certifikát a Šaržový certifikát. Potvrdenie (DIMDI) o registrácií na Nemeckom Federálnom inštitúte pre farmaceutické a lekárske výrobky zasielame na vyžiadanie. Test bol zaradený aj medzi odporučené testy Európskym výborom pre zdravotnú bezpečnosť.

Radi vám vypracujeme individuálnu cenovú ponuku. Školám, firmám, mestám, obciam a ďalším organizáciám poskytujeme testy na faktúru so splatnosťou 14 až 30 dní ! Ponuku si vyžiadajte na harmony@harmony-vos.sk 

Podrobnosti o odbere na pracovisku a v škole si môžete prezrieť kliknutím

 • Keďže test zisťuje nukleokapsidový N proteín umožňuje správne zistiť  aj britskú mutáciu vírusu sekvencie( B.1.1.7, ) a taktiež juhoafrickú mutáciu sekvencie (B.1.351) a brazílsku mutáciu sekvencie (P.1)
 • Celú kúpnu cenu testu v plnom rozsahu uhrádzajú všetky zdravotné

  poisťovne: VŠŽP, Dôvera aj UNION. Test je hradený zdravotnými poisťovňami sumou 4,80 EUR  za test v rozsahu 2x mesačne na 1 rodné číslo. Kód výkonu 629a s pripočítateľnou položkou "AGTC". Upozornenie: Test nie je možné vykazovať ako testovanie z epidemiologického hľadiska, ale len výlučne na základe klinickej indikácie lekára !

Test je určený pre profesionálne použitie avšak odber môže byť urobený klientom/pacientom aj samostatne  len formou supervízie zdravotníckého odborného pracovníka ! Tento test nie je samo-testom, ale diagnostickou zdravotníckou pmôckou in-vitro s rozšíreným okruhom použitia ! Nemecký Federálny inštitút pre farmaceutické a lekárske výrobky a České ministerstvo zdravotníctva už vydali povolenie na  použitie testu formou samotestovania, avšak toto povolenie nie je automaticky platné aj na Slovensku !

VÝROBCA: Nal von Minden, Nemecko

CE certifikát si môžete zobraziť klinutím na ikonu 

Kompletný návod na použitie testu si môžete zobraziť kliknutím na ikonu

Podrobnosti o použití testu na všetkých štátnych školách v Berlíne si môžete prečítať v nasledujúcom článku: www.de24.news 

Podrobnosti o schvalovaní použitia testu na školách v Berlíne si môžete prečítať v nasledujúcom článku: www.bz-berlin.de

https://www.morgenpost.de/berlin/article231613015/So-soll-an-Berlins-Schulen-mit-Schnelltests-getestet-werden.html

Tlačovú správu o použití testov na Pražských školách si môžete prečítať kliknutím na článok: Nový rychlý test pro všechny žáky a učitele

ZÁKLADNÉ VLASTNOSTI TESTU:

 • Vysoká špecificita: 99%
 • Vysoká senzitivita 97%
 • Rýchle a spoľahlivé výsledky testu do 15 minút
 • Test sa realizuje len nazálnym výterom (výter z prednej časti nosa)
 • Vyžaduje sa vsunúť len 2,5 cm do nosa (predný nos)
 • Bezbolestný a komfortný
 • Vhodný aj na testovanie detí, ktoré sa dokážu vysmrkať (tampón sa vmestí aj do malej nosnej dierky)
 • Prah detekcie testu pre pozitívny výsledok  75,5 TCID 50/mL
 • Rozsah detekcie bez hook efektu: 1,51 x 106 TCID50/mL
 • Test detekuje nukleoproteínový antigén SARS CoV-2
 • Celková presnosť testu: 99%
 • Žiadna krížová reaktivita s ľudskými patogénnymi  a koronavírusmi (ako je hCoV-229E, -NL63 alebo -OC43) alebo s chrípkovými vírusmi (ako je chrípka A / B)

Balenie obsahuje špeciálne nazálne tampóny, ktoré umožňujú vykonať aj samoodber na pracovisku a bezbolestný odber aj u detí:

BALENIE OBSAHUJE:

 • 20 ks jednorázových testov
 • 20 ks ampuliek s riediacim roztokom
 • 20 ks samostatne sterilne balených výterových tampónov pre nazálny odber
 • 20 ks extrakčných skúmaviek vrátane filtračných špičiek
 • 1 ks Návod na použitie
 • 1 ks Stojan na skúmavky

 

Odber je jednoduchý a neinvazívny.  Pri odbere vzorky  nedochádza k stresu a bolesti keďže sa odberový tampón nezasúva hlboko do nazofaryngeálnej dutiny, ako pri štandardnom odbere vzoriek. Test sa zasunie len do nosnej dierky do maximálnej hĺbky 2,5 až 3 cm.

1. ODBER VZORKY

2. SPRACOVANIE VZORKY PO ODBERE

3. VYHODNOTENIE VÝSLEDKU:

 

          NEGATÍVNY               POZITÍVNY

OBSAH BALENIA