Test na protilátky -stačí len krv z prsta 10 ks

Kód: 243001
Akcia
26 hodnotení
ZADARMOZADARMO €70 –79 %
NADAL COVID IgG IgM
€70 –79 % €15 / balenie €13,64 bez DPH
Skladom (3 balenie)
Môžeme doručiť do:
17.5.2022

Test  NADAL®  COVID-19  IgG/IgM umožňuje kvalitatívnu detekciu protilátok (anti-SARS CoV-2 IgM a IgG) po prekonaní ochorenia alebo po vakcinácií  v ľudskom sére, plazme alebo plnej krvi. Podobne ako laboratórne prístroje, deteguje protilátky, ktoré hostiteľ vytvoril v reakcii na prirodzené vystavenie vírusu alebo po vakcinácií, a to poskytnutím kvalitatívneho výsledku „áno“ alebo „nie“. Balenie obsahuje 10 testov vrátane alkoholových tampónov a profesionálnej lancety !  Exspirácia testov je do 31.5.2022.

 

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Test  NADAL®  COVID-19  IgG/IgM  je rýchly chromatografický imunologický test určený na kvalitatívnu detekciu protilátok IgM a IgG proti SARS-CoV-2 vo vzorkách ľudského séra, plazmy alebo plnej krvi.   Podobne ako laboratórne prístroje, test zisťuje  protilátky, ktoré hostiteľ vytvoril v reakcii na vystavenie vírusu alebo po očkovaní, a to poskytnutím kvalitatívneho výsledku „áno“ alebo „nie“, pokiaľ ide o prítomnosť protilátok IgG a/alebo IgM. Test obsahuje v balení všetko potrebné na vykonanie testu (vrátane lanciet a alkoholových tampónov). Test je určený na použitie ako pomôcka na identifikáciu osôb s adaptívnou imunitnou reakciou na SARS-CoV-2, ktorá indikuje predchádzajúcu infekciu.

Test bol zaradený medzi 3 najcitlivejšie testy na trhu na základe výsledkov nezávislej štúdie realizovanej organizáciou "Norwegian Quality Improvement of Primary Health Care Laboratories" výsledky štúdie je možné zobraziť kliknutím na ikonu:

Test umožňuje zistiť, či osoba prekonala koronavírus a rovnako umožňuje zistiť, či sa vytvorili protilátky po zaočkovaní vakcínou

 1. COMIRNATY® (BNT162b2) od spoločnosti Pfizer®-BioNTech® a to najskôr 19 dní po podaní prvej dávky*  (* predbežný údaj zo štúdie realizovanej na Univerzite v Augsburgu)
 2. Vaxzevria® od spoločnosti AstraZeneca® a to najskôr 21 dní po podaní prvej dávky*(* predbežný údaj zo štúdie realizovanej na Univerzite v Augsburgu)
 3. mRNA-1273® od spoločnosti Moderna. Pri tejto vakcíne by protilátky mali byť zistiteľné do 19 dní po podaní prvej dávky (*Časový údaj nebol overený na dostatočnom množstve klinických vzoriek, preto má len informačný charkakter )

Test nevyžaduje žiadne ďalšie pomôcky, keďže v balení obsahuje lancety aj alkoholové tampóny !

Test má vysokú citlivosť  a  špecifickosť. Celková presnosť testu je 98,2%. Test umožňuje určiť presnú a správnu diagnózu pri rešpektovaní všeobecných poznatkov o inkubačnej dobe koronavírusu.

 • Rýchly diagnostický test na detekciu protilátok SARS nCOV‐2019 (COVID‐19 IgG a IgM) vo vzorke krvného séra a krvnej plazmy alebo plnej krvi
 • Rýchla detekcia ochorenia (obdobie od 5. dňa od objavenia príznakov), pri bezpríznakovom priebehu je možné protilátky zistiť spravidla 5 až 8 dní po inkubačnej dobe ochorenia ( inkubačná doba ochorenia v priemere 5 až 10 dní)
 • Test je plne certifikovaný, certifikát CE podľa smernice 98/79/EC
 • Vyšetrenie priamo zo vzorky venóznej alebo kapilárnej krvi
 • Balenie obsahuje lancety, kapiláry, alkoholové tampóny
 • Testy sú vyrobené a certifikované v Nemecku
 • Každú reaktívnu/pozitívnu vzorku je potrebné potvrdiť testom ELISA/ECLIA
 • Test umožňuje overiť vytvorenie protilátok po zaočkovaní vakcínou COMIRNATY® (BNT162b2) od spoločnosti Pfizer®-BioNTech®
 • Protilátky IgM je možné zistiť najskôr 19 dní od podania prvej dávky vakcíny COMIRNATY® (BNT162b2) od spoločnosti Pfizer®-BioNTech®

Balenie obsahuje:

 • 10 testov
 • 10 jednorázových kapilár
 • 1 riediaci roztok
 • 10 profesionálnych jednorázových lanciet pre odber periférnej krvi z prsta
 • 10 profesionálnych alkoholových tampónov B.BRAUN
 • 1 návod na použitie

Základné vlastnosti COVID testu:

 • Výsledok testu je poskytnutý do 10 min.  
 • Citlivosť 94,1%.
 • Špecificita 99,2%.
 • Celková presnosť 98,2 %
 • Balenie 10 testov
 • Dlhodobá stabilita a expirácia.
 • CE certifikát
 • Šaržový certifikát
 • Validačný report (zasielame na vyžiadanie)

Kompletný návod na použitie je možné zobraziť kliknutím na ikonu:

Test je určený pre profesionálne použitie !

POUŽITEĽNÉ VZORKY:

Plná krv -10 μL kapilárnej krvi odobratej   z konca prstu

Plazma - 10 μL  (dovolené antikoagulanty heparín sodný, K2-EDTA, citrát sodný)

Sérum-  10 μL  bez antikoagulantov

 

ODBER VZORKY

TESTOVACIA PROCEDÚRA

 VYSLEDOK:

 

 Ukážka pozitívneho testu na protilátky IgM, značí, že osoba bola vystavená pôsobeniu koronavírusu.  IgM protilátky predstavujú prvú reakciu organizmu na infekciu. Tvoria sa asi od 7 dňa od začiatku infekcie po inkubačnej dobe koronavírusu.  Pozitivita na IgM protilátky znamená, že osoba bola infekcii vystavená v nedávnej dobe. Tieto protilátky sú prítomné v tele medzi 14 až 30 dňom od infekcie.   

Ukážka pozitívneho testu na protilátky IgG, značí, že osoba prekonala ochorenie COVID-19 a jej telo si vytvorilo "obranné protilátky".  IgG protilátky sa  typicky objavujú až neskôr po infekcii ako sekundárna reakcia imunitného systému a pretrvávajú mesiace po infekcii. Tvoria sa asi od 12 dňa od začiatku infekcie po inkubačnej dobe koronavírusu.  Pozitivita na IgG protilátky znamená, že osoba bola infekcii vystavená  pred približne 21 dňami a je chránená pred ďalšou infekciou. Tieto protilátky sú prítomné v tele mesiace pro prekonaní infekcie   

Ukážka pozitívneho testu na protilátky IgM aj IgG, značí, že osoba bola vystavená pôsobeniu koronavírusu, jej imunitný systém zareagoval správne. Ak sa vyskytne pozitivita na oba typy protilátok nejde o anomáliu ale o informáciu, že infekcia bola úspešne prekonaná v nedávnej dobe - teda od infekcie uplynulo minimálne 21 dní ale nie viac ako  30 až 35 dní. 

 

 

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie