Protilátky po očkovaní a prekonaní (20 ks/bal.)

Kód: 243301
Novinka
Neohodnotené
ZADARMOZADARMO €200 –51 %
SARS CoV 2 S1 NAb
€200 –51 % €99 / balenie €90 bez DPH
Objednané
Možnosti doručenia
Položka bola vypredaná…

Chcem vedieť, či mám vytvorené protilátky a nakoľko ma moja imunita ochráni pred opätovným ochorením  po očkovaní alebo prekonaní ochorenia ? Test je vhodný na detekciu a monitorovanie hladiny protilátok IgG po očkovaní alebo prirodzenom prekonaní ochorenia a dáva tak informáciu, či je osoba chránená. Rýchlotest NADAL COVID-19 S1 NAb je vysokopresný rýchly diagnostický test určený na detekciu neutralizačných (ochranných) protilátok vo vzorke ľudského séra, plazmy alebo plnej kapilárnej krvi. Výsledok tohoto testu tak poskytuje všeobecnú odpoveď na to či je vakcinovaná osoba alebo osoba, ktorá prekonala prirodzene ochorenie COVID-19 chránená svojím imunitným systémom pred koronavírusom. Ak je výsledok testu pozitívny osoba má v tele špeciálne "ochranné protilátky" (anti SARS-CoV-2 RBD), ktoré ju chránia pred ďalším ochorením alebo opakovaným ochorením. Ak je výsledok testu negatívny, tak osoba s vysokou pravdepodobnosťou nie je chránená pred opakovaním ochorením (re-infekciou) koronavírusu napriek prekonaniu ochorenia alebo vakcinácií. *Celkové klinické hodnotenie výsledku testu musí urobiť lekár !    

Detailné informácie

Podrobný popis

S rastúcim počtom osôb ktoré prekonali ochorenie COVID-19 alebo boli vakcinovaní rastie aj dopyt po potvrdení úspešnej imunizácie. Nový rýchlotest NADAL COVID-19 S-NAb na neutralizujúce (ochranné) protilátky je dôkazom toho, že imunitný systém vytvoril špecifické protilátky, ktoré zabraňujú koronavírusu (SARS-CoV) vstúpiť do bunky alebo sa v nej ďalej množiť. Neutralizačné "ochranné protilátky" vznikajú po prirodzenom prekonaní ochorenia COVID-19 alebo po vakcinácií Test je určený na selektívnu diagnostiku len vybraného druhu protilátok, ktoré preukazujú, že osoba nielen prekonala koronavírus, ale je aj dodatočne immunitne chránená pred ďalšou infekciou a re-infekciu. Výsledok tohoto testu tak poskytuje všeobecnú odpoveď na to či je vakcinovaná osoba alebo osoba, ktorá prekonala prirodzene ochorenie COVID-19  stále chránená svojím imunitným systémom pred koronavírusom. Ak je výsledok testu pozitívny osoba má v tele špeciálne "ochranné" protilátky, ktoré ju chránia pred ďalším ochorením alebo opakovaným ochorením. Ak je výsledok tetu negatívny, tak osoba s vysokou pravdepodobnosťou nie je chranenná pred opakovaním ochorením (re-infekciou) koronavírusu napriek prekonaniu ochorenia alebo vakcinácií.    

Pomocou testu NADAL COVID-19 S NAb je možné detegovať protilátky proti podjednotke S1 hrotového proteínu koronavírusu (anti SARS CoV S-RBD ). Tieto protilátky majú potenciálny neutralizačný účinok, t.j. blokujú väzbu receptorovej väzbovej domény (RBD) vírusu na receptory ACE2 hostiteľských buniek a  zabraňujú tak infekcii alebo re-infekcii. Výsledky testu tak poskytujú s presnosťou 99,9 %, či je osoba stále dostatočne chránená proti ochoreniu COVID-19.Infekcia SARS CoV-2 iniciuje imunitnú odpoveď, ktorá zahŕňa produkciu protilátok alebo väzbových protilátok v krvi nie všetky väzbové protilátky môžu blokovať celuárnu infiltráciu a replikáciu vírusu SARS-CoV-2. Špecifická podjednotka väzbových protilátok, ktoré môžu blokovať celuárnu infiltráciu a replikáciu vírusu, sa nazýva neutralizačné protilátky.

CE certifikát si môžete zobraziť kliknutím na ikonu 

Balenie obsahuje:

 • 20 testov
 • 20 jednorázových kapilár
 • 1 riediaci roztok
 • 20 profesionálnych jednorázových lanciet pre odber periférnej krvi z prsta
 • 20 profesionálnych alkoholových tampónov B.BRAUN
 • 1 návod na použitie

 Základné vlastnosti testu:

 • Citlivosť 99,9 %
 • Detekcia neutralizačných protilátok po prekonaní ochorenia alebo po vakcinácií
 • Potvrdenie správnej reakcie immunitného systému na vakcináciu
 • Potvrdenie vytvorenia ochranných protilátok po prirodzenom prekonaní ochorenia
 • Výsledok do 10 minút

Klinické vlastnosti testu:

 • Špecificita 99,5%
 • Senzitivita 99,9%
 • Prah citlivosti 1mg/ml
 • Detekovateľnosť  od 14 dňa po ukončení vakcinácie 99,9%

Výsledky testu boli validované voči nasledujúcim vakcínám (ak došlo k immunizácií u vakcinovaj osoby):

 • mRNA COMIRNATY® (BNT162b2) od spoločnosti Pfizer®-BioNTech®
 • mRNA 1273® Moderna
 • vector vaccine Vaxzevria ® Astra Zeneca
 • vector vaccine Janssen ® Johnson & Johnson
 • vector vaccine Sputnik V ® Gamaleya National Center of Epidemiology

DETEKCIA PROTILÁTOK:

 •  Neutralizačné protilátky je možné zistiť najskôr  20 dní od prekonania ochorenia COVID-19 alebo 14 dní od podaní druhej dávky vakcíny (ak ide o dvojdávkové vakcíny) 

DETEKČNÝ MECHANIZMUS TESTU:

Ak nie sú prítomné žiadne neutralizačné protilátky proti vírusu SARS-CoV-2, môže sa väzbová doména receptora (RBD) umiestnená na hrotovom proteíne vírusu SARS COV-2 (S-proteín) viazať na receptory ACE2 na ľudských hostiteľských bunkách a vstupovať do nich a vyvolávať tak infekciu a množenie vírusu v ľudskom tele.

 

Neutralizačné protilátky sa viažu na väzbovú doménu receptora RBD nachádzajúcu sa na hrotovom proteíne vírusu SARS- CoV-2 a bránia tak vírusu „naviazať“ sa na hostiteľskú bunku v ľudskom tele a vyvolať infekciu.

 

1. ODBER VZORKY

2. TESTOVACIA PROCEDÚRA

3. INTERPRETÁCIA VÝSLEDKOV